Nagyot bukott Valter Attila a Giro d’Italián

A magyar kerékpáros az 5. szakaszon esett el, de folytatni tudta a versenyt.

Nagyot bukott Valter Attila a Giro d’Italia 5. szakaszán, 25 kilométerrel a cél előtt – számolt be a versenyt közvetítő Eurosport. A magyar kerékpáros nagy tempónál került a földre, és űgy tűnt, mintha fájdalmai lennének, de felült cserekerékpárjára, és folytatta a versenyt. Valter korábban már a második szakaszon is bukott egyet.

A 178 kilométeres, Genova és Lucca közötti szakaszt a francia Benjamin Thomas nyerte. Az összetettben első helyen álló szlovén Tadej Pogačar 11 másodperces hátránnyal ért célba, így továbbra is ővé maradt a rózsaszín trikó. Előnye a brit Geraint Thomasszal szemben 46 másodperc, a kolumbiai Daniel Felipe Martínezzel szemben 47 másodperc.

Valter Attila a szakaszt bukása után a 165. helyen zárta, összetettben a 61. helyen áll, lemaradása 17 perc 48 másodperc Pogačar mögött.